úterý 30. října 2012

Porovnejte rozpočty všech obcí ČR v Excelu, Google Fusion Tables atd.

Zajímá Vás, které obce nejvíce či nejméně utrácí či naopak získávají? Na snadném výběru "podobných obcí" i jejich porovnání na www.rozpocetobce.cz pracujeme. V mezičase si to můžete zkusit sami na datech o rozpočtech všech obcí ČR za 2000-2012 nyní dostupných ve formátu XLSX, CSV a Google Fusion Tables.

Co je k dispozici

Data ke stažení najdete na http://www.rozpocetobce.cz/zdroje-dat , kde najdete seznam obcí ČR a sumáře rozpočtů obcí ve struktuře:
  • Název obce, Kód obce, IČ obce, Název okresu, Název kraje,
  • Počet obyvatel (v daném roce), Pásmo počtu obyvatel (v daném roce), Rok,
  • Příjmy, Výdaje, Schodek/Přebytek
  • Daňové příjmy, Nedaňové příjmy, Kapitálové příjmy, Dotace,
  • Zemědělství, Průmysl, Služby, Sociální věci, Bezpečnost, Veřejná správa,
  • Přesuny-příjmy, Přesuny-výdaje (jsou zahrnuty v tzv. nekonsolidovaných rozpočtech).
Data jsou k dispozici přímo pro (novější verzi) Excelu včetně kontingenční tabulky, v CSV souborech pro české a anglické jazykové prostředí a na Google Fusion Tables.

Jak to může vypadat

Kontingenční tabulka nad rozpočty všech obcí ČR za roky 2000-2012
v MS Excel


Obce s rozpočtem za rok 2011 v přebytku(zeleně)/schodku(červeně) 

v Google Fusion Tables

O co prosíme

  1. Najdete-li v rozpočtech obcí zajímavá fakta, prosíme, podělte se ně! Zveřejněte jen v komentářích na stránce příslušné obce na www.rozpocetobce.cz . Nebo je pošlete nám na info@rozpocetverejne.cz . Rádi je pak pošleme do vhodných médiích typu regionální redakce aktualne.cz apod.
  2. Jste-li znalí IT, velmi uvítáme alternativní pohledy na rozpočty k našim pohledům na www.rozpocetobce.cz . Na "konkurenci" se těšíme. Více hlav více ví.
  3. Ať tak nebo tak, uvádějte prosím vždy zdroj dat, jímž je Ministerstvo financí ČR a zpracovatele dat, jímž je občanské sdružení Rozpočet Veřejně o.s. , provozovatel služby www.rozpocetobce.cz . Děkujeme.


Žádné komentáře:

Okomentovat